Humanitní a sociální vědy vysvětlují fungování naší kultury a společnosti. Máme výborné výsledky v oblasti historie a filozofie. Publikujeme skvělé knihy, jsme zapojeni v projektech a zveme zajímavé a slavné zahraniční hosty.

Co tě čeká?

Jsme mladá fakulta, která se nebojí šlápnout do pedálů. Jsme místem humanitní a filologické vzdělanosti. Disponujeme sedmi katedrami a špičkovým mezinárodním Centrem pro etiku s polovinou zahraničních pracovníků. Dlouhodobě podporujeme výjezdy studentů do zahraničí zvláštními stipendii. Našimi pravidelnými hosty jsou významní historici, básníci, spisovatelé, divadelníci a další odborníci přímo z praxe

Co získáš?

U nás můžeš získat hluboké znalosti cizích jazyků, literatury, historie či filosofie, religionistiky nebo sociální antropologie. Některé z oborů nabízíme v zajímavých kombinacích dvouoborového studia, což absolventům zaručuje jedinečné vzdělání. Jako náš absolvent se uplatníš ve školství, kulturních institucích, redakcích, službách, veřejné správě. Můžeš se věnovat vědě, pracovat v nadacích nebo cestovním ruchu, marketingu a PR.

74
možností studia v zahraničí
1 100
spokojených studentů
6 500
úspěšných absolventů
6
specializovaných pracovišť