Forma studia
Prezenční
Typ studia
Navazující
Titul
Získáš titul Ing.
Typ programu
Akademický

Akademicky orientovaný studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména získání teoretických znalostí potřebných pro výkon povolání.

Standardní délka studia
Studium na 2 roky
Jazyk studia
Výuka je v češtině
Den otevřených dveří
Počet přijatých minule
14
Kvalita vzdělání
Institucionální akreditace

Co tě naučíme?

Naučíme Tě analyzovat finanční fungování a solventnost klientů, budeš umět samostatně a kvalifikovaně rozhodovat jak a kam investovat. Naučíš se také plynně cizí jazyk a bezproblémově používat pro výpočty a analýzy moderní informační technologie.

Čím budeš?

Po ukončení studia budeš moci pracovat jako analytik a finanční manažer bank, pojišťoven a dalších finančních nebo investičních společností. Díky jedinečnému studiu se přidáš k mnoha našim úspěšným absolventům. Velmi snadno nalezneš uplatnění jako analytik a finanční manažer bank, pojišťoven a jiných finančních institucí, protože budeš schopen samostatně rozhodovat na základě profesionálních analýz a pomocí adekvátních exaktních metod a kvantitativních metod v kombinaci se znalostmi informačních technologií.

Double Degree program

V rámci studia specializace Management finančních institucí se můžeš zapojit do Double Degree programu, který fakulta realizuje společně s Technische Universität Dresden (TU Dresden), fakultou Internationales Hochschulinstitut Zittau (IHI Zittau) v Německu. Podstata „double degree“ spočívá v tom, že po úspěšném absolvování programu získáš diplomy dva (od domácí i zahraniční univerzity). To je umožněno tím, že některé předměty se uznávají pro oba studijní programy. Získáním „double degree“ si mimo jiné významně vylepšíš postavení na evropském i českém trhu práce, nejen proto, že TU Dresden patří mezi 12 nejlepších vysokých škol v Německu.

Co budeš studovat?

Klasické studium magisterského programu specializace Management finančních institucí. Navíc strávíš jeden semestr (pro pobyt na zahraniční instituci je možné čerpat prostředky z Erasmus+ ) na IHI Zittau. Studium probíhá v češtině, semestr v zahraničí se vyučuje v angličtině. Můžeš zde studovat předměty jako např. Responsible Management, Intercultural Communication, Research Project in International Business, Managing the Multinational Company, International Business Law, Finance, Applied Microeconomics. Můžeš využít i libovolnou nabídku předmětů TU Dresden.

Navštiv nás

2022Prosinec
0
2023Leden
1
Únor
1
Březen
0
Duben
0
Květen
0
Červen
0
Červenec
0
Srpen
0
Září
0
Říjen
0
Listopad
0
2023-01-24T00:00:00
24. 1. 2023 - 26. 1. 2023
08:00 - 16:00
Gaudeamus Praha 2023

Poznej svoji budoucí vysokou školou. Přijď na náš stánek na výstavišti v Praze - Letňanech, kde se budeme s našimi sedmi fakultami prezentovat na veletrhu vzdělávání GAUDEAMUS 2023! Zastav se u nás, zeptej se na cokoliv a najdi svoji identitu! Ve čtvrtek končíme už v 15 hod.

Předměty v rámci tohoto studia

Výuka (PŘEDNÁŠKA+CVIČENÍ+SEMINÁŘ) v hodinách za týden
První ročník
Zimní semestr
Název předmětu
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
2+0+2
Kredity
5
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
2+0+1
Kredity
5
Název předmětu
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
2+0+1
Kredity
5
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
2+3+0
Kredity
5
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
2+2+0
Kredity
5
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
1+3+0
Kredity
5
Typ předmětu
Povinný
Rozsah výuky
1+1+0
Kredity
3

Úspěšní absolventi

Ing. Vojtěch Dlouhý
Zakladatel a ředitel technologické firmy Feedyou, s.r.o.

Fakulta mi ukázala, že skutečný svět začíná za hranicemi školních lavic. Podporovala mě na cestách za poznáním a novými obzory. Pomohla mi plnit i dětský sen o prvním reálném byznysu.

Ing. Lukáš Wagenknecht
Parlament České republiky
Senátor

Velice rád vzpomínám na lidi, se kterými jsem se při studiu potkal. V praxi nejvíce využívám zkušenosti z oblasti matematické statistiky a účetnictví, které jsou pro mě dnes denním chlebem.

Ing. Jiří Janků
Co-founder eBrána, s. r. o., Co-founder Feedyou, s. r. o., partner Lighthouse Ventures

Příležitostí je tolik, umění není ohnout se pro každou, ale umět si vybrat. Cesta k úspěchu je trnitá, přesto však krásná, protože si ji tvoříme sami, stejně jako cíle na ní.

Ing. Petra Křepelková
Vrchní ministerský rada, Ministerstvo financí České republiky

Ráda vzpomínám na některé vyučující a na jejich podporu při studiu, na přátelskou atmosféru na fakultě a také na spolužáky, s kterými jsem stále v kontaktu a baví mě sledovat, jakým směrem se ubírají naše cesty. Během studia jsem se naučila věřit si, znát svou cenu, proto jsem se nespokojila s první pracovní nabídkou, ale vybrala jsem si práci, která pro mě byla velkou výzvou a já si tak mohla dokázat, že mě studium na skutečně výborně připravilo na mou profesní kariéru.

Kdo Tě bude učit

doc. Ing. Viktor Prokop, Ph.D.
Ústav ekonomických věd
doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Vedoucí Ústavu ekonomických věd
Garant programu Finance

Jaká můžeš získat stipendia

Poplatky za studium

Ve standardní době je studium zdarma. Pokud studuješ víc než 3 roky, tak zaplatíš za každých započatých 6 měsíců 15 000

Prezenční studium

Na prezenčním studiu chodíš do školy podle rozvrhu, který si sám sestavíš. 

Kontakt s univerzitou

Sledujte nás

Pohlídej si termíny a informace

Zadej svůj e-mail a nic ti neunikne. My ti pošleme vše důležité k přijetí.